Dräger X-am® 5000 - Ursan İş Güvenliği Ekipmaları 
Dräger X-am® 5000

Dräger X-am® 5000

Marka : Drager
Kategori : Gaz Ölçüm Cihazları

Dräger X-am® 5000, özellikle kişisel izleme uygulamaları için geliştirilen bir gaz dedektörü nesline aittir. Bu 1- ila 5-gaz dedektörü, patlayıcı gazları ve buharları, bunun yanında O2 ve toksik gazların, organik buharların, Odorant ve Aminlerin zararlı konsantrasyonlarının güvenli ölçümünü sağlar.

Ergonomik mobil telefon tasarımı

Gelişmiş işlevselliğine rağmen, Dräger X-am 5000’in pratik mobil telefon tasarımı ve hafifliği, taşıma kolaylığı sağlar. Sezgisel kullanıma olanak sağlamak adına, iki düğmeli kontrol paneli ve takip etmesi kolay menüden ibaret olan temellerine indirgenmiştir.

Esnek sensör değişimi

Diğer gazlar için sensörleri değiştirmek, yükseltmek veya kalibre etmek kolaydır. Dräger X-am 5000’in sensörlerinin kişiselleştirme özelliği, ekipman kiralama gibi daha fazla birçok uygulamayı olanaklı kılar.

Zehre dayanıklı ex sensörü

Bilinmeyen ve potansiyel olarak patlayıcı tehlikelerle karşılaştığınızda artırılmış güvenlik için Dräger X-am 5000, yenilikçi katalitik Ex sensörünün yüksek seviye hassasiyeti sayesinde patlayıcı atmosferlerde güvenilir uyarılar verir. Patlayıcı gazlara ve yanıcı organik buharlara hızlıca tepki vermesinin yanında, silikon ve hidrojen sülfür gibi sensör zehirlerine karşı da oldukça dirençlidir. Uzun dönem stabilitesi ile birlikte bu, 4 yılı aşkın sıra dışı beklenen sensör ömrü sağlar. Bu da işletim maliyetlerinizi düşürür.

Dayanıklı sensör teknolojisi

Dayanıklı XXS sensör teknolojisi ile, Dräger X-am 5000 aşırı düşük işletim maliyetleriyle en üst düzey koruma sağlar. Sensörün dayanıklılığı ve uzun dönem stabilitesi, sensörün dört yıldan daha uzun bir ömre sahip olmasını ve işletim maliyetlerinizin düşük olmasını sağlar.

Sağlam ve su geçirmez

Dräger X-am 5000, IP 67 standartlarına göre suya ve toza karşı dayanıklıdır. Bu da, suya düştükten sonra bile dedektörün tam olarak işlevsel ve kullanıma hazır kalmasını sağlar. Entegre kauçuk koruma ve darbeye dayanıklı sensörler, darbeye ve titreşime karşı ek koruma sağlar. Bunun yanında, Dräger X-am 5000 elektromanyetik parazitlere karşı dayanıklıdır.

Harici pompa

​30 metre (98 fit) uzunluğuna kadar bir hortumla birlikte çalışabilen isteğe bağlı harici pompa, dedektörün önceden girilen ölçümler için, tanklar, miller, vb. sıkışık alanlarda kullanılmasını sağlar. Ölçüm cihazı takıldığında, pompa otomatik olarak başlar.

Alan izleme

Dräger X-zone® 5000 ile birlikte, gaz dedektörü birçok alan izleme uygulamasında kullanılabilir. 25 adede kadar Dräger X-zone 5000 ünitesi, kablosuz bir çit hattı oluşturacak şekilde otomatik olarak birbiriyle bağlantılanabilir. Alan izleme cihazlarının bu şekilde bağlanması, boru hatları ve endüstriyel tanklar gibi büyük alanlarda hızlı güvenlik sağlar – endüstriyel ara vermeler esnasında bile.

İşlev veya doğrulama testi ve kalibrasyonlar için en iyi çözümler

​Basit, hızlı ve profesyonel: İşlev veya doğrulama testlerinden eksiksiz belgelere kadar, kullanıcılar her uygulama için en üst düzey güvenliği sağlayacak pratik uygulamalar arasından seçim yapabilirler. Otomatik test ve kalibrasyon istasyonu Dräger X-dock® ve Dräger Doğrulama Test İstasyonu, zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlayan ideal sistem eklentileridir. Dräger X-am 5000 menüsü doğrudan kullanılarak, temiz hava, karışık gaz ve tek gaz kalibrasyonları yapılabilir.

Esnek güç kaynağı

​Dräger X-am 5000, standart alkalin piller ile kullanılabilir. Ayrıca, cihazın içindeyken şarj edilebilen T4 bataryası da takılabilir. İsteğe bağlı Enerji Tasarrufu Modu, Dräger X-am 5000'in kullanım süresinin 40 saatten fazla artırılmasını mümkün kılar. Bu, CatEx sensörleri için ölçüm aralığını 1 saniye (standart), 10 veya 20 saniye olarak ayarlayarak gerçekleştirilir.